Przejdź do treści
Przejdź do stopki

W obronie wolności chrześcijan

Treść

Solidarna Polska rozpoczęła zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem zmian w Kodeksie karnym. Chodzi o wzmocnienie ochrony osób wierzących i miejsc religijnych, w związku z nasilającą się agresją środowisk lewicowych.

 

To nagranie z centrum Zielonej Góry. W ubiegłym roku mężczyzna ściął przydrożny krzyż.

https://www.facebook.com/OsrodekMonitorowaniaAntypolonizmu/videos/232697732027252

Miesiąc wcześniej w kościele św. Józefa na Pomorzanach inny mężczyzna zniszczył krzyż i uderzył księdza, łamiąc mu szczękę.

 

Symbole religijne bezczeszczą środowiska LGBT. W 2019 roku podczas parady równości doszło do profanacji Mszy świętej.

 

Ataków na kościoły dopuszczali się zwolennicy zabijania dzieci nienarodzonych w trakcie tzw. strajku kobiet. W obronie świątyń stanęli wierni – przypominał dr Krzysztof Kawęcki.

– Znamienne, że po tylu latach od upadku komunizmu musimy walczyć o wolność chrześcijan – ocenił politolog.

Jak wskazał wiceminister sprawiedliwości z Solidarnej Polski, Marcin Warchoł, skala agresji i dyskryminacji wobec chrześcijan niestety rośnie.

– Prokuratura prowadziła w latach 2009–2015 163 postępowania agresji, dyskryminacji wobec chrześcijan. W tej chwili jest to 2435. Skala jest gigantyczna – wyjaśnił.

Aby zapewnić wolność wyznania i skutecznie bronić osoby wierzące, Solidarna Polska rozpoczęła zbiórkę podpisów pod inicjatywą obywatelską. Chodzi o zgłoszenie obywatelskiego projektu nowelizacji Kodeksu karnego, który rozszerzy zakresu czynów karalnych.

– Przepisy są niedoskonałe i niejednoznaczne. Trzeba je poprawić w Kodeksie Karnym – zaznaczył Michał Wójcik, minister w KPRM, wiceprezes Solidarnej Polski.

W projekcie zaproponowano zmiany w artykułach 195 i 196 Kodeksu karnego. Pierwszy z nich przewiduje karę do dwóch lat więzienia za złośliwe przeszkadzanie w publicznym wykonywaniu aktu religijnego. Solidarna Polska chce usunięcia słowa złośliwe. Ponadto doprecyzowany zostanie drugi artykuł. W nowym brzmieniu kara przysługiwać będzie za publiczne wyszydzanie Kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej, jego dogmatów i obrzędów.

– To jest ustawa prowolnościowa, ona nie jest przeciwko nikomu, ona jest za wolnością, za możliwością spokojnego wyznawania religii, modlenia się (…) Przez 3 miesiące zbieramy 100 tys. podpisów – wskazał Marcin Warchoł.

Zmiany w Kodeksie karnym są bardzo potrzebne – podkreślił prezes Instytutu Myśli Schumana, prof. Zbigniew Krysiak. Warto także w przyszłości zrównać karę za atak na kościół z karą za atak na prywatną nieruchomość.

– Z tej perspektywy jest to argument, bo oczywiście dla przestępców mówienie o łamaniu uczuć religijnych nie ma znaczenia – ocenił prof. Zbigniew Krysiak.

Zwolennikiem zaostrzenia prawa karnego jest także prezes Centrum Życia i Rodziny, Paweł Ozdoba. Osoby dopuszczające się świętokradztwa często unikają kary. Zdarzają się także kary nieadekwatne do przestępstw. Zabójca proboszcza z miejscowości Paradyż usłyszał wyrok 12 lat pozbawienia wolności.

– W Polsce niestety doszliśmy do tego, że w biały dzień można zamordować kapłana i otrzymać za to stosunkowo niedużą karę – stwierdził Paweł Ozdoba.

Socjolog, dr Jakub Koper, podkreślił, że lewicową agresję napędza Unia Europejska, która dąży do marginalizacji wiary katolickiej.

– Społeczeństwo się laicyzuje, postępuje szybka sekularyzacja w Europie Zachodniej (…) Nie ma tendencji, nie ma takich trendów, aby bronić dziedzictwa chrześcijańskiego, kulturowego Europy – wskazał.

Dlatego – jak zaznaczył – ważne jest, aby chrześcijanie nie ustawali w obronie swojej wiary i przyszłych pokoleń.

TV Trwam News

 

Żródło: radiomaryja.pl, 10

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy Cię o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl

 

Autor: mj