Unia Europejska wprowadziła kolejny pakiet sankcji wobec Rosji
Treść
Unia Europejska przyjęła nowy pakiet sankcji wymierzonych w Rosję. Wśród nowych ograniczeń możemy znaleźć m.in.: UE bez importu rosyjskiej ropy, odłączenie od systemu Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej (SWIFT) kluczowego rosyjskiego banku oraz ograniczenie rosyjskiej propagandy.
Stanowisko Unii Europejskiej jest jednoznaczne. Konsekwentne sankcje wobec Rosji, jej obywateli i rosyjskich podmiotów to ważny element presji wymierzonej w Kreml.
– Władimir Putin musi zapłacić wysoką cenę za swoją brutalną agresję – akcentowała Ursula Von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej.
We want Ukraine to win this war.
Yet so much has to be rebuilt.
That is why I am proposing to start working on an ambitious recovery package for our Ukrainian friends.
This package should bring massive investment to meet the needs and the necessary reforms. pic.twitter.com/HDGJtbmhhy
— Ursula von der Leyen (@vonderleyen) May 4, 2022
Wprowadzono dziś kolejny pakiet sankcji, o którym poinformowała przewodnicząca Komisji Europejskiej.
– Wymieniamy kolejno wysokich rangą oficerów militarnych i poszczególne osoby, które dopuściły się zbrodni wojennych w Buczy. Tyczy się to także tych, którzy są odpowiedzialni za nieludzkie oblężenie Mariupola – mówiła Ursula von der Leyen.
Jak mówiła przewodnicząca Komisji Europejskiej, jest to jasny sygnał dla Kremla – wiemy, kim jesteście, nie uciekniecie od tego. Druga część sankcji obejmie Sbierbank Rossii, który zostanie wykluczony z systemu SWIFT.
– Sbierbank to największy rosyjski bank, który obejmuje około 37 procent całego sektora bankowego. Odłączamy od systemu SWIFT także dwa inne główne banki w Rosji – poinformowała Ursula von der Leyen.
Second, we de-swift Sberbank – by far Russia's largest bank – and two other major banks.
Third, we are banning three big Russian state-owned broadcasters from our airwaves, that amplify Putin´s lies and propaganda aggressively. pic.twitter.com/P556IGXFIl
— Ursula von der Leyen (@vonderleyen) May 4, 2022
To działanie, jak mówiła Ursula von der Leyen, pozwoli odłączyć Rosję od globalnego systemu bankowego. Na tym nie koniec, bo sankcje dotyczą także rosyjskich nadawców państwowych, którzy nie będą mogli więcej emitować swoich programów w krajach Unii Europejskiej.
– W jakiejkolwiek formie, poprzez kablówki, satelity, czy aplikacje na smartfony. Zidentyfikowaliśmy te kanały telewizyjne jako usta, które uwydatniają kłamstwa Władimira Putina i propagandę w sposób agresywny – wskazała Ursula von der Leyen.
Najważniejszym elementem sankcji, którego oczekuje Wspólnota Europejska, którego przede wszystkim potrzebuje Ukraina, to sankcje wymierzone w rosyjskie surowce.
– To nie będzie łatwe, ponieważ pewne państwa członkowskie są mocno zależne od rosyjskiej ropy, ale po prostu musimy to zrobić – akcentowała Ursula von der Leyen.
To właśnie rosyjska ropa staje się dziś elementem unijnych sankcji.
– Zaproponujemy dziś zablokowanie całej rosyjskiej ropy w Europie – zwróciła uwagę Ursula von der Leyen.
Import ropy ma zostać zakończony w ciągu sześciu miesięcy, a produktów rafinowanych do końca roku. Wspólnota wdroży ponadto plan odbudowy Ukrainy po zakończeniu wojny wywołanej przez Rosję.
Soon we will celebrate Europe Day.
A day to reflect on our Union.
But also on the future of the EU.
Which today, is also written in Ukraine. https://t.co/pxhdYDTvfj— Ursula von der Leyen (@vonderleyen) May 4, 2022
TV Trwam News
Żródło: radiomaryja.pl, 3
Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy Cię o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl
Autor: mj