Przejdź do treści
Przejdź do stopki

[TYLKO U NAS] P. Ozdoba: Rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami

Treść

„Tęczowy piątek” nie może się odbywać w szkołach. Jeżeli nie ma zgody rady rodziców, dyrektora na przeprowadzenie wydarzenia, organizatorzy – środowiska LGBT – nie mają prawa wejść do szkoły. Zachęcam do ubrania w piątek białego elementu na znak identyfikowania się z wartościami chrześcijańskimi, jak czystość, wierność, szlachetność.  Rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami – powiedział Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny, w czwartkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Od kilku lat z inicjatywy środowisk LGBT w ostatni piątek października organizowane są „tęczowe piątki”. W odpowiedzi Centrum Życia i Rodziny uruchomiło nową kampanię społeczną. Organizatorzy zachęcają do ubrania w piątek białego elementu garderoby i opublikowania zdjęcia z hasztagiem #SzlachetnyPiątek. [czytaj  więcej]

– Zachęcamy, aby każdy w swoim ubiorze zawarł jakiś biały element –koszulę, przypinkę czy chustę – na znak identyfikowania się z wartościami chrześcijańskimi, jak czystość, wierność, szlachetność. Można także dać świadectwo w internecie poprzez umieszczenie zdjęcia z elementem białego ubioru i oznaczeniem go hasztagiem #SzlachetnyPiątek – powiedział Paweł Ozdoba.

Centrum Życia i Rodziny przygotowało także poradnik, gdzie wyjaśnione jest, w jaki sposób działać i reagować na próby organizacji „tęczowych piątków” w danej placówce szkolnej. Informacje na ten temat znajdują się na stronie https://szlachetnypiatek.pl/.

– Chodzi m.in. o to, by powołać się na aspekty prawne, które mówią, dlaczego „Tęczowy Piątek” nie może się odbywać. Jeżeli nie ma zgody rady rodziców, dyrektora na organizację wydarzenia, organizatorzy – środowiska LGBT -nie mają prawa wejść do szkoły i przeprowadzać jakichkolwiek działań. Zachęcam do zainteresowania się tematem i zapytania w sekretariacie, czy takie zajęcia będą się odbywać – zwrócił uwagę gość Radia Maryja.

– Konstytucja mówi, że rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Środowiska LGBT nie mają prawa do „wychowywania” dzieci w szkołach według swoich pomysłów. Sprawy związane z ideologią gender cały czas mówią o seksualizacji, które powinny być poruszane przez osoby świadome, dorosłe, bo wtedy nie będzie to zagrażające dla ich psychiki – dodał.

W ideologiczną propagandę włączają się niektóre samorządy, które znajdują środki finansowe na wspieranie różnego rodzaju środowisk odpowiedzialnych za seksualizację dzieci i młodzieży.

– Samorządy przeznaczają finansowanie, dlatego że często pojawiają się tam politycy wspierający środowiska liberalno-lewicowe. Warto przy tym wspomnieć, że nawet w małych miastach odbywa się coraz więcej parad homoseksualnych, przy czym wielu uczestników pojawia się w różnych miejscach Polski – te same osoby manifestują w Warszawie, Krakowie czy Gdańsku. Niestety, propaganda w samorządach jest coraz częstsza. Co więcej, dobre uchwały (jak Samorządowa Karta Rodziny) były wycofywane ze względu na obawę nieprzyznania dotacji z Unii Europejskiej – wskazał Paweł Ozdoba.

– Przykłady państw Europy Zachodniej pokazują, że jeżeli na pewnym etapie środowiska homoseksualne będą miały na tyle duży wpływ na społeczeństwo, to nie będzie odwrotu – dodał gość „Aktualności dnia”.

Cała rozmowa z Pawłem Ozdobą dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

Żródło: radiomaryja.pl, 28

Autor: mj