Przejdź do treści
Przejdź do stopki

[TYLKO U NAS] O. dr hab. W. Linke o II Międzyzakonnym Forum Apostolatów Biblijnych: Najwięcej pytań rodzi się wokół tego, co zaproponować młodym albo jak ich słuchać, żeby powiedzieli, czego potrzebują

Treść

Na bardzo młode pokolenie, które jest nieprzyzwyczajone do konfrontowania się z sytuacjami kryzysowymi, nagle spadają ciężkie tematy. (…) To są pokolenia, które w związku z kryzysami mają bardzo dużo ważnych pytań. Myślę, że jedną z najmądrzejszych rzeczy, którą można zrobić w tej sytuacji, jest pokazanie młodym Pisma Świętego jako głosu, który byłby pomocny w szukaniu odpowiedzi na pytania – powiedział o. dr hab. Waldemar Linke, wykładowca na wydziale teologicznym UKSW w Warszawie, redaktor naczelny rocznika „Słowo Krzyża”, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

„Z Biblią do młodych, czy z młodymi do Biblii?” to hasło II Międzyzakonnego Forum Apostolatów Biblijnych, które odbędzie się 12 listopada bieżącego roku w Toruniu. O. dr hab. Waldemar Linke wskazał, jaki jest cel organizowania takiego spotkania.

– Zakonnice, zakonnicy, osoby świeckie współpracujące z różnymi instytutami życia konsekrowanego – w tym gronie spotkamy się, aby porozmawiać o tym, co robimy w obszarze apostolatu biblijnego. O tym, że takie spotkania są potrzebne, świadczy temat tegorocznego Forum „Z Biblią do młodych, czy z młodymi do Biblii?”. On nie został wymyślony przy biurku, bo ktoś miał taki pomysł. Został wymyślony na poprzednim spotkaniu, kiedy zaczęliśmy rozmawiać o tym, gdzie jest najbardziej wrażliwy moment naszej działalności jako osób zajmujących się apostolatem biblijnym. Okazało się, że najwięcej pytań rodzi się wokół tego, co zaproponować młodym albo jak ich słuchać, żeby powiedzieli, czego potrzebują – podkreślił gość Radia Maryja.

Tegoroczny temat II Międzyzakonnego Forum Apostolatów Biblijnych zawiera znak zapytania, który jak wskazał o. dr hab. Waldemar Linke, jest znaczący i ma wyłonić, w jaki sposób pomóc młodym ludziom.

– W tegorocznym tytule Forum znak zapytania jest poważnym znakiem. (…) Mam nadzieję, że coś się wyłoni z tegorocznego spotkania. Może nie będą to gotowe recepty, ale przynajmniej ogólne drogowskazy – zaznaczył wykładowca akademicki.

O. dr hab. Waldemar Linke zaakcentował, iż dla młodego pokolenia bardzo trudnym okresem była pandemia. Zwrócił uwagę, że młodzież nie jest przyzwyczajona do przeciwstawiania się kryzysowej sytuacji.

– Kiedy rozmawiałem z młodymi ludźmi, to mówili, że pandemia była dla nich doświadczeniem najbardziej znaczącym, jakie się im w życiu zdarzyło. (…) Na bardzo młode pokolenie, które jest nieprzyzwyczajone do konfrontowania się z sytuacjami kryzysowymi, nagle spadają ciężkie tematy. (…) To są pokolenia, które w związku z kryzysami mają bardzo dużo ważnych pytań. Myślę, że jedną z najmądrzejszych rzeczy, którą można zrobić w tej sytuacji, jest pokazanie młodym Pisma Świętego jako głosu, który byłby pomocny w szukaniu odpowiedzi na pytania – powiedział redaktor naczelny rocznika „Słowo Krzyża”.

Całość audycji „Aktualności dnia” z udziałem o. dr. hab. Waldemara Linke można wysłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

Żródło: radiomaryja.pl,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy Cię o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl

 

Autor: mj