[TYLKO U NAS] Ks. bp E. Frankowski: Myślę, że z tych wielotysięcznych kłamliwych materiałów na temat Radia Maryja powstanie kiedyś poważne dzieło naukowe, które pokaże następnym pokoleniom, jaką cenę trzeba płacić za prawdę
Treść
Bardzo dziękuję Panu Bogu, że przez 30 lat swojej biskupiej posługi mogłem aktywnie uczestniczyć w tak wspaniałym dziele, jakim jest Radio Maryja. Pamiętamy, w jak trudnych warunkach powstała rozgłośnia. Cudem jest, że zaistniało z niczego. Myślę, iż z tych wielotysięcznych wrogich, kłamliwych materiałów na temat Radia Maryja powstanie kiedyś poważne dzieło naukowe, które pokaże następnym pokoleniom, jaką cenę trzeba płacić za prawdę – powiedział ks. bp Edward Frankowski, biskup pomocniczy senior diecezji sandomierskiej, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.
Jutro odbędą się obchody związane z 30. rocznicą posługi Radia Maryja. [zobacz program]. „Katolicki głos w Twoim domu już od 30 lat służby Bogu, Kościołowi i Polsce.
– Bardzo dziękuję Panu Bogu za to, że przez 30 lat swojej biskupiej posługi mogłem aktywnie uczestniczyć w tak wspaniałym dziele, jakim jest Radio Maryja. Pamiętamy, w jak trudnych warunkach powstało Radio Maryja. Cudem jest to, że zaistniało z niczego. Ówczesne władze robiły wszystko, aby zniszczyć Ojca Dyrektora i Radio Maryja. Myślę, iż z tych wielotysięcznych kłamliwych materiałów na temat Radia Maryja powstanie kiedyś poważne dzieło naukowe, które pokaże następnym pokoleniom, jaką cenę trzeba płacić za prawdę – mówił ks. bp Edward Frankowski.
– Radio Maryja od samego początku było podmiotem, którego miało nie być. Władze postkomunistyczne próbowały powstrzymać zarówno powstanie Radia Maryja, jak i jego rozwój. Atakowali Ojca Dyrektora, żeby w ten sposób zastraszyć i zagrozić. Katolicki głos w naszych domach jest w nich obecny od 30 lat, stając się coraz bardziej słyszalnym zarówno w domach i mieszkaniach, jak i szpitalach, hospicjach, hotelach, obozach wakacyjnych dzieci i młodzieży. Radio Maryja jest obecne w coraz szerszej przestrzeni – dodał biskup pomocniczy senior diecezji sandomierskiej.
Toruńska rozgłośnia troszczy się także o polską naukę i kulturę.
– Radio Maryja pozwala uczestniczyć w spotkaniach z wybitnymi wykładowcami, duchownymi i świeckimi, którzy na antenie prowadzili i prowadzą otwarte dyskusje. Za pomocą Radia Maryja bierzemy udział w nauczaniach Papieży, biskupów. Poznajemy zarówno nauczanie Kościoła, jak i różnorakie inicjatywy kulturalne i duszpasterskie (…). Za pośrednictwem Radia Maryja, Telewizji Trwam oraz „Naszego Dziennika” obfitym strumieniem płynie do nas głos Kościoła i ojczyzny – zaakcentował.
Osobą, która miała ogromny wpływ na powstanie Radia Maryja, był święty Jan Paweł II.
– Ojciec Dyrektor dr Tadeusz Rydzyk charyzmatycznie odczytał postulat św. Jana Pawła II o słowie prawdy wolnym, ale i odważnym, który został przez niego zawarty w papieskich katechezach. Chodziło o podjęcie się utworzenia dzieła nowej ewangelizacji. Święty Jan Paweł II mówił: „Wielka jest dzisiaj potrzeba przepowiadania Ewangelii w naszej Ojczyźnie. Potrzebne jest ludziom autentyczne słowo. Słowo, które buduje, a nie dzieli, które wlewa otuchę w zalęknione serca; słowo czyste, proste, głoszące miłość i prawdę. Takim słowem jest orędzie zbawienia. Jest nim sam Chrystus. Tego właśnie słowa wy jesteście głosicielami, ale winniście nade wszystko być jego świadkami. Tylko słowo, za którym kryje się świadectwo życia, słowo wyrosłe na glebie wiary, na glebie nadziei i miłości, będzie miało moc przekonującą i kształtującą człowieka. Będzie mogło stać się narzędziem nowej ewangelizacji” – podsumował ks. bp Edward Frankowski, przywołując słowa Papieża Polaka wypowiedziane do Rodziny Radia Maryja w Rzymie w 1994 roku.
Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem ks. bp. Edwarda Frankowskiego można odsłuchać [tutaj].
radiomaryja.pl
Żródło: radiomaryja.pl,
Autor: mj