Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Konkurs dla gimnazjalistów i licealistów

Treść

Już po raz trzeci Muzeum Historii Polski w Warszawie organizuje ogólnopolski konkurs edukacyjny "Odważmy się być wolnymi" skierowany do uczniów gimnazjów i liceów. Bohaterami tegorocznej edycji konkursu mają być osoby zasłużone dla niepodległości Polski działające w latach 1939-1945.

Założeniem organizatorów konkursu jest, by uczniowie przystępujący do projektu dotarli do wspomnień uczestników wydarzeń, relacji świadków, miejsc związanych z wybranym bohaterem oraz do materiałów archiwalnych, aby poszerzyli wiedzę o przeszłości swojego regionu, a dzięki temu bardziej identyfikowali się ze środowiskiem lokalnym oraz uświadomili sobie, że ludzie żyjący w ich środowisku brali udział w kształtowaniu historii naszego kraju i Narodu.
W projekcie mogą wziąć udział zespoły złożone z prowadzącego (nauczyciela, opiekuna lub innej osoby pełnoletniej) i członków (młodzieży szkolnej). Każdy zespół może liczyć maksymalnie czterech członków wraz z osobą prowadzącą. Zespół powinien do 28 lutego 2009 r. przesłać do MHP formularz zgłoszeniowy (do pobrania ze strony www.muzhp.pl). Następnie otrzyma od organizatora potwierdzenie udziału w projekcie.
Zgłoszeń można dokonywać drogą e-mailową: gabriela.sierocinska@muzhp.pl, beata.wolszczak@muzhp.pl, faksem: (22) 211 90 33, lub za pośrednictwem poczty, pisząc na adres: Muzeum Historii Polski, ul. Hrubieszowska 6a, 01-219 Warszawa. Zakwalifikowane zespoły do 15 maja 2009 roku realizują projekt (termin nadsyłania prac konkursowych upływa 15 maja 2009 roku; liczy się data stempla pocztowego). Do 5 czerwca 2009 roku jury wybiera i ocenia prace - wybrane zespoły zostaną następnie powiadomione i zaproszone na uroczysty finał projektu. W trakcie poprzedniej edycji dotarło ponad tysiąc prac, nagrodzone zostały opublikowane przez muzeum w formie biuletynu. Organizatorzy liczą na to, że podczas tegorocznej edycji konkursu uczniowie równie licznie wezmą w nim udział.
Patronat nad imprezą objęły: Instytut Pamięci Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wraz z Ministerstwem Edukacji Narodowej.
MJ
"Nasz Dziennik" 2009-02-13

Autor: wa